COVID-19 i Ubezpieczenia Zdrowotne - Wszystko co musisz wiedzieć

Coronavirus Medical Team

Świat ogarnęła pandemia. Społeczeństwo stara się zachować dystans społeczny, aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

Powolna reakcja na epidemię, panika na giełdzie, niepokój o rynek pracy to tylko część problemów z jakimi borykają się Amerykanie. Dodatkowo, USA jako jedyny z krajów wysoko rozwiniętych nie posiada ujednoliconego systemu ubezpieczeń zdrowotnych.

Share on Facebook

System ubezpieczeń jest zawiły co tylko dokłada naszych zmartwień, i nasuwa pytania typu: Ile będzie mnie kosztować leczenie koronawirusa? Jak stracę pracę, skąd mam wziąć ubezpieczenie zdrowotne? Co powinienem wiedzieć o moim ubezpieczeniu, jeśli obawiam się że mam COVID-19?

Czy ubezpieczenie zdrowotne kryje testy i leczenie koronawirusa?

Po dużych opóźnieniach zwiększa się dostępność i ilość przeprowadzanych testów COVID-19 w USA.Według CDC testy na koronawirusa są teraz dostępne we wszystkich 50 stanach. Tylko nieliczna część próbek jest analizowana w laboratoriach państwowych, większość z nich jest wysyłana do prywatnych laboratoriów, takich jak Lab Corp i Quest Diagnostics. W związku z czym wielu Amerykanów zastanawia się jaki będzie koszt takich testów.

Prezydent Trump ogłosił że testy i leczenie koronawirusa będzie bezpłatne, jednak zaraz po orędziu Biały Dom opublikował sprostowanie. Według nowych wytycznych CDC (Centrum Kontroli Chorób), testy na COVID-19 zostały włączone do podstawowych benefisów planów które podlegają ustawie Obamacare. Oznacza to że osoby które zakupiły plan w firmach dostępnych na Marketplace będą miały pokryty test w całości.

Test COVID-19 jest również pokryty przez Medicare oraz w większości przypadków przez Medicaid.

Jeżeli Państwo mają ubezpieczenie zdrowotne z zakładu pracy, to czy test na koronawirusa będzie pokryty zależy od wielkości przedsiębiorstwa. Jeżeli w zakładzie jest zatrudnionych mniej niż 50 pracowników pełnoetatowych, w większości przypadków test będzie pokryty w 100%. W większych korporacjach pokrycie jest determinowane przez pracodawcę, w tym przypadku należy się skontaktować z działem kadr i świadczeń po więcej informacji. Ponadto wiele firm ubezpieczeniowych zapowiedziało że testy i wizyty lekarskie związane z testem będą pokrywane $0 co-pay, czyli bez żadnego kosztu dla pacjenta. Lista firm które pokrywają test koronawirusa jest aktualizowana na bieżąco i znajduje się tutaj. Wiele planów również pokryje wirtualne wizyty lekarskie.

Leczenie i hospitalizacja w związku z zakażeniem koronawirus, będzie kryte tak jak inne choroby w planie ubezpieczeniowym. W zależności od planu będziemy odpowiedzialni za różnego rodzaju udziały własne czyli: deductibles, co-pays oraz co-insurance.

Share on Facebook

Co z osobami które nie mają ubezpieczenia na zdrowie?

Osoby bez ubezpieczenia będą musiały zapłacić za test związaną z nim diagnostykę oraz leczenie COVID-19 same. Koszt testu i jego analizy jest szacowany między $500 a $1000 w placówce szpitalnej.

Uregulowane ubezpieczenia zdrowotne można wykupić tylko w określonych terminach zapisów. Osoby które nie wykupiły ubezpieczenia w tym czasie mają dostęp tylko do ograniczonej ilości planów które mogą nie pokryć leczenia i testu wirusa.

Okres zapisowy na ubezpieczenia zdrowotne przypada co roku między 1 Listopada a 15 Grudnia, a dla osób na Medicare między 15 Października a 7 Grudnia. Generalny okres zapisowy do Medicare trwa między 1 Stycznia a 31 Marca. Specjalne okresy zapisowe obowiązują osoby które niedawno straciły ubezpieczenie, oraz w niektórych szczególnych okolicznościach takich jak np. narodziny dziecka. Okres taki obowiązuje tylko 60 dni. Aby sprawdzić czy kwalifikują się Państwo na specjalny okres zapisów prosimy o telefon: (847) 870-4444

Ameryka to kraj możliwości i rozwoju. To również społeczeństwo indywidualistyczne, którego większość wierzy w wolność jednostki i odpowiedzialność osobistą. Dlatego mamy tak złożony system ubezpieczeń medycznych.

Szalejący wirus nie patrzy czy mamy ubezpieczenie czy nie. Żeby go zatrzymać musimy leczyć wszystkich. Będzie to duży test dla obecnego systemu. I na pewno rozgorzeje ponownie debata w jaki sposób go usprawnić.

Powrót do listy artykułów...